KOSMETIKA

ZDRAVÉ SLUNĚNÍ

8:00Unknown


Venku pomalu ale jistě překračují teploty třicítku, proto je zejména v tomto období důležité používat krémy s SPF faktorem.


Já sama se je učím používat po celý rok, protože sluníčko je zejména pro aknózní pleť velice nebezpečné. Protože s aknózní pletí bojuji teprve pár měsíců, neuvědomila jsem si, že bez použití krému s SPF se mi může akné rychle přeměnit v pigmentové skvrny, které se z pleti dostávají snad ještě hůře! 

Nevím, jak ty, ale já se sluníčku už od určité doby vyhýbám, nerada se opaluji, protože jsem vždycky červená jako rak! Když už na sluníčko vykouknu, poctivě se mažu. Už dlouhou dobu používám na opalování (v ČR) sprej Photoderm Bronz od Biodermy s SPF 30, pokud jedeme k moři, používám i krémy s SPF 50, které používám hlavně na obličej.

Jak už jsem psala výše, spálit se na sluníčku je pro mě docela lehké, proto mám u sebe neustále zásobu Panthenolu. Neznám nic, co by tak rychle uklidnilo pokožku po spálení. Panthenol se navíc vyrábí v různých vůních! Nejraději mám vůni Aloe Vera.

Když jsem byla loni v Římě, spálila jsem si celé nohy tak, že jsem týden nemohla nosit kalhoty. Tu bolest bych nikomu nepřála! Naštěstí to bylo poslední den, takže jsem musela přežít už jen cestu zpět domů. Od té doby, nosím Panthenol opravdu všude :-D


Tento rok mám doma ještě krém na opalování od Ziaji s SPF 20. Je velice lehoučký, takže ho používám například na dekolt. Pokud nemáš problém s pletí jako já, myslím, že by byl super i na obličej.
Pokud potřebuješ během opalování osvěžit, určitě se mrkni na "refreshing mist" také od značky Ziaja. Má svěží vůni a je možné jej použít na pleť i vlasy. Taková příjemná sprška!

A pokud jedeš k moři nebo na koupaliště, určitě do kabelky přidej od této značky i " no poo" šampon. Je to žhavá novinka, a i když by to do něj člověk neřekl, vlasy hezky umyje a dokonce jdou i dobře rozčesat. Můžeš ho mít na pláži v kabelce a v případě vodní bitvy se nemusíš bát slepených vlasů od soli. Šamponu stačí nanést malé množství, je to vlastně takový krém, který nepění, vmasírovat a opláchnout pod sprchou :-)


JAKÉ PRODUKTY NA OCHRANU PŘED SLUNÍČKEM POUŽÍVÁŠ TY?

Měj se hezky a užij si léto!You Might Also Like

1 comments

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!