INSPIRACE ŽIVOTNÍ STYL

9 TYPŮ PRO PRODUKTIVNÍ RÁNO

8:00Unknown


Ráno je pro mě rozhodně nejdůležitější částí dne. Je to část dne, kdy mám nejvíce energie a stihnu udělat spoustu věcí. I když moje ranní rutina není ještě zcela dokonalá, tyto typy mi opravdu pomáhají dostat z rána to nejlepší!1. Vstávám, jakmile mi zazvoní budík. 

Nejhorší, co může být je budík zaklapnout a schrupnout si ještě na 5 minut. Z 5 minut je potom totiž půl hodina, vzbudíte se totálně rozlámané a ve stresu, že ten autobus rozhodně nestihnete.

2. Ihned po probuzení se napiji vlažné vody s citrónem. 

Naše tělo je po noci totiž extrémně hydratované. Právě malá sklenka vody vám ho pomůže nastartovat. Nejlepší je si vodu připravit už večer na noční stolek, ráno si tím ušetříte pár minut práce.

3. Napíši si nebo si alespoň v hlavě přehraji, za co jsem ve svém životě  vděčná.

 Zkuste to taky, uvidíte, že vás to pozitivně naladí a chmury půjdou stranou.


4. Svůj telefon nechávám až do odchodu do práce na leteckém režimu.

Rozhodně po něm hned po probuzení nesahám a nesjíždím všechny sociální sítě, je to totiž strašná ztráta času! Ranní hodinku před odchodem do práce beru jako čas jen pro sebe.

5. Pleť potřebuje taky napít! 

Po probuzení si obličej opláchnu studenou vodou a potom mu věnuji náležitou péči. Tohle mě zaručeně probere! Poslední dobou jsem se naučila používat 3 minutovou ranní masku z Havlíkovi Apotéky a je vážně skvělá, krásně voní po bylinkách.

6. Protáhnu se.

Už jsem se smířila s tím, že nikdy nebudu člověk, co si stihne po ránu zacvičit. Věnovat 5 minut protažení mi však problém nedělá. Mrkněte na youtube je tam spoustu videí s typy na krátké protažení, které vám zabere chviličku! Mezi má oblíbené videa patří určitě 5 minutová ranní yoga. Pokud jste po ránu zdatnější, zkuste si stáhnout aplikaci do mobilu 7 minute workout.


7. Vždy se v klidu nasnídám, i kdybych měla přijít pozdě do práce! 

Snídaně je opravdu nejdůležitější jídlo dne. A že na ni nemáte čas? To je výmluva, mugcake na fotce mi zabral asi 2 minuty práce. Stačí do misky nasypat vločky, kokos, rozmačkat banán, nalít trošku mléka a přidat vajíčko a šup s tím do mikrovlnky na 5 minut! Mezitím si můžete udělat třeba makeup :-)

8. Naplánuji si svůj den, ať vím, co mě čeká a co musím zvládnout.

 Nejdůležitější věci si píši na 1. místo, ať je mám rychle za sebou. Zajímal by vás článek o tom, jak si plánuji čas?

9. Připravím si oblečení den předem. 

Díky tomu nestojím ráno u skříně a nenaříkám, že nemám, co na sebe! 

Tak a teď už stačí nasadit úsměv, podrbat chlupáče za ušima a vrhnout se do nového dne!

JAKÉ JSOU TVÉ TYPY PRO PRODUKTIVNÍ RÁNO? 

Měj se hezky!

You Might Also Like

1 comments

  1. Moc hezký článek Teri ! :) Já teda ráno dělám všechno co nemám: sjíždím sociální sítě, dávám si jako první kafe, a zaklapávám budík klidně i 10x po sobě :(.

    LenaČerge

    OdpovědětSmazat

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!