BIODERMA KOSMETIKA

JE VHODNÉ POUŽÍVAT MICELÁRNÍ VODU K CELKOVÉMU ODLÍČENÍ PLETI?

8:00Unknown


Ahoj holky! Jak jste si užily prodloužený víkend? My jsme ho měli malinko cestovní, ta zři dny jsme stihli najet tak 400 km :-) Cestujete rády autem? Já teda jo!Hlavně teď na podzim, miluji když se můžu z vyhřátého auta kochat nádhernou podzimní krajinou a že si tento podzim dala příroda opravdu záležet! Těch krásných barev všude kolem nás se nemohu nabažit, kéž by podzim trval celý rok!


Na podzim také měním produkty péče o pleť (nějaké jste už mohli vidět v podzimním videu), co však rozhodně neměním a používám celoročně je micelární voda a gel na obličej od Biodermy. Mám hodně citlivou pleť a jen tak nějaké produkty mi nesednou, růžová řada od Biodermy to však vždy jistí. 

JE VHODNÉ POUŽÍVAT MICELÁRNÍ VODU?


Hodně často se mě ptáte, zdali je vhodné používat micelární vody. Za mě jsou micelárky fajn, ale ne k celkovému odlíčení, pouze k dočištění pleti. Pokud používáte micelárku k celkovému odlíčení pleti a máte pleť, která je spíše smíšená a jejíž póry se rychleji ucpávají (nebo i pleť, která je bezchybná), 
používejte micelárku POUZE VE 2. KROKU péče o pleť.

Existuje spousta studií, které toto doporučují, i přesto, že micelární voda je zejména v médiích propagována k užití v 1. kroku, tedy k celkovému stažení makeupu. Pokud chcete šetřit čas v koupelně, rozhodně ho nešetřete takto, na odlíčení si nechte raději více minut, za pár let to oceníte. 


CO JSOU TO VLASTNĚ TY MICELY?


Pro ty z vás, které baví chemie a které jsou zvídavé jsem si dovolila sem vložit krátký textík, o tom, co to jsou vlastně ty micely, podle kterých je micelárka pojmenovaná.


Micelární voda obsahuje tzv. micely (shluky molekul). Rozpouštění nečistot v pleti je pak způsobeno zabudováním sloučeniny do jádra micely. Příkladem mohou být detergenty (chemické látky určené k čistění).


Je více správných postupů, jak by se měla pleť čistit. Mě se osvědčil nejvíce ten, ve kterém v 1. kroku pleť vyčistíte za pomocí vody a pěny/gelu. 

V prvním kroku tedy nejčastěji používám růžový gel pro citlivou pleť nebo gel pro mastnou pleť od Biodermy . V poslední době jsem si u čištění oblíbila používat houbičku, kterou můžete vidět na fotce. Stačí ji namočit, nanést na ni čistící gel a potom s ní jemně pleť vyčistit. Houbička pleť skvěle vyčistí a zároveň ji i jemně obrousí. Nezapomeňte však houbičku po každém použití vyprat v teplé vodě, předejdete tak vzniku bakterií. Houbička je také skvělá na odstraňování masek. Tato na fotce byla součástí balení čistícího gelu, běžně ji však seženete také v drogerii nebo jsem ji kupovala i v Tigeru. 


V 2. kroku pleť dočišťuji micelární vodou nebo těmito ubrousky, které jsou micelárkou napuštěné. Moc jsem se těšila, až je vyzkouším a jsou vážně skvělé, hlavně na cestování nebo pokud nemáte po ruce odličovací tamponek. Pokud si zapomenete odličovač na oči, tyto ubrousky si s řasenkou, stíny i linkami hravě poradí. Tento způsob odličování vám však doporučuji jenom, když je to opravdu nezbytné. Balení se vám skvěle vejde do každé tašky.


CO VY A MICELÁRKY?POUŽÍVÁTE NĚKTERÉ? MÁTE NĚJAKÉ OBLÍBENÉ PRODUKTY OD BIODERMY?


Mějte se krásně!
Terez


You Might Also Like

8 comments

 1. Růžová micelárka od Biodermy je moje velká oblíbenkyně, proto se také v nejbližší době chystám si pořídit i čistící gel :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čistící gel jsem také zkoušela, je super! :-)

   Smazat
 2. Od Biodermy jsem zatím (díky tobě!) vyzkoušela jen růžovou micelárku a hodně jsem si ji oblíbila, určitě budu do budoucna pořizovat znovu. Já odlíčím micelárkou makeup a pak dočišťuju tonizující vodou, ale mám úplně jiný typ pleti, tak mi to takto vyhovuje :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jéé, Aničko, až ji dopatláš, dej mi vědět, mám jich doma kupu :-D

   Smazat
 3. Od Biodermy mám také oblíbenou micelární vodu Sensibio a hydratační krém z řady Hydrabio.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krémy z řady Hydrabio jsou prý skvělé na suchou pleť, mamka je s nimi také spokojená :-) Moc děkuji za komentář!

   Smazat
 4. Momentálně používám modrou a nemohu se ji nabažit, jak je skvělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Modrou jsem měla také doma, ale nestihla jsem se k ní dostat, tak jsem ji dala mamce a ta je s ní také spokojená, prý po ní pleť je hezky hydratovaná :-) Děkuji za komentář!

   Smazat

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!