CESTOVÁNÍ featured

OBJEVUJEME MALLORCU

21:35Unknown


Ahoj holky! Jak se máte? Po dovolené se hlásím s novým článkem! Videjko tento týden určitě také bude, jen se mi toho teď v práci dost nakupilo, tak to stříhání jde pomalu :-)

Jak už asi víte z mých sociálních sítí, tento rok jsme se vydali se Štěpim na dovču na Mallorcu a řeknu vám, že jsem šťastná, že jsme si tuto destinaci vybrali!


Mallorca je naprosto úžasné, nádherné místo. V životě jsem neviděla azurovější a čistší moře! Byli jsme ubytovaní v oblasti El Arenal, což je pár kilometrů od hlavního města Palma de Mallorca. Tato oblast je známá písečnými plážemi, palmičkami a hotely, které jsou naprosto všude, žádnou historii zde nenajdete, ale ta pláž stojí za to!


Hlavní město, Palma, mě naprosto uchvátilo! Na jednu stranu je moderní, veganské restaurace jsou na každém kroku, na stranu druhou se v Palmě můžete procházet starobylými uličkami od rána do večera, ve kterých najdete kromě kostelíků i malé obchůdky, zmrzlinářství nebo umělce a hudebníky.Pokud pojedete na Mallorcu, určitě si dejte místní šťávu z pomerančů Zumo, pomeranče na Mallorce chutnají naprosto jinak než u nás! :-)

Protože nejsme plážoví povaleči, půjčili jsme si jeden den skútřík a vydali se na jihovýchod ostrova. První zastávkou byla nádherná zátoka v Cala Pi.Náš hlavní cíl byla však pláž Es Trenc, která patří mezi nejkrásnější pláže na Mallorce! Musím říct, že mi spadla brada, když jsem ji viděla. Bohužel nám začalo trochu pršet, takže jsme se v té nádheře nemohli ani vykoupat, ale až se vrátíme, tak to určitě napravíme.


Předposlední den jsme si půjčili auto a vydali se na severozápad ostrova do hor. První zastávkou bylo městečko Valdemossa. V životě jsem nic roztomilejšího neviděla! Mohla bych se v něm procházet celý den! Více záběrů uvidíte ve videjku :-)Po cestě do zátoky Sa Calobra jsou nádherná jezera a dokonce vám po silnici přeběhnou i divoké kozy :-)


A tohle je již zmiňovaná zátoka Sa Calobra, ke které se dostanete po nejnebezpečjnější silnici v Evropě. Pokud máte rádi adrenalin, tak se po této silnici určitě vydejte, já se třásla od začátku do konce, ve videu uvidíte proč :-) Ten pohled však za to stál!

Doufám, že se vám budou fotky líbit, je to jen taková malá ochutnávka, více vám toho ukážu ve videu :-)

KAM JSTE SE LETOS VYPRAVILI VY? KDE SE VÁM NEJVÍCE LÍBILO?

Mějte se krásně!
Terez

You Might Also Like

8 comments

 1. Krásné fotografie. Ráda bych se tam také podívala :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujuu Kristy! :-) Určitě se tam taky mrkneš! :-)

   Smazat
 2. No vypadá to vážně skvostně, jak na moře nejsem, tak Mallorca by mě nejspíš lákala. Těším se na vlog :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě Aničko doporučuji! My také nejsme plážoví povaleči, proto jsem na Mallorce byli spokojení, protože jsem se vykoupali v nádherné vodě a potom celý den cestovali :-) Děkuji za komentář!

   Smazat
 3. Odpovědi
  1. Ano, je! Hned bych se tam vrátila :-) Děkuji za komentář!

   Smazat

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!