INSPIRACE Inspiration

ČÍM POŘIZUJI FOTOGRAFIE A VIDEA?

22:21UnknownAhoj holky! Zdravím vás po delší době u nového článku! Jakpak se máte?
Já jsem konečně dopsala bakalářku, teď už mě snad čekají jen lehké korektury a tisknutí, hurá!
Hodně často se mi píšete, že se vám líbí fotografie na blogu (což mě opravdu hodně moc těší!) a ptáte se mě, čím fotografie a videa pořizuji, tak vám to tedy dneska povím! Můj červený mazlík je od Nikonu a jmenuje se Coolpix L830. Mám ho něco málo přes rok a už bych se bez něj neobešla! Zprvu jsem z něj byla popravdě trochu na nervy a říkala jsem si, že jsem se na to nevykašlala a nefotila dál mobilem, protože fotky byly katastrofické. Po týdenním tréninku jsem však rychle změnila názor! S takovýmto foťákem se totiž musíte naučit fotit a pak jsou fotky jedna báseň!


Nejdůležitější pro mě bylo, aby měl fotoaparát skvělý MAKRO režim, tedy aby se s ním daly perfektně fotit detaily, a v tomhle rozhodně foťák nezklamal. Dokáže perfektně zaostřovat i pidi písmo na obalech produktů, což ostatně, pokud znáte fotky na mém blogu, už dávno víte!
Kromě makra má spoustu skvělých režimů, v poslední době jsem si oblíbila především režim inteligentní portrét, stačí si dát foťák na stativ, sednout před něj a můžete selfíčkovat, foťák si vás totiž sám najde :-) Foťák umí také moc hezky pracovat se světlem, světlo se dá korigovat, ale i bez korekce jsou fotky o dost světlejší, ostřejší a jasnější než na telefonu. 
Jediné mínus trošku shledávám v jeho velikosti, foťák je trošku větší než třeba Olympus PEN, takže když cestuji, jsem líná ho nosit a videa pořizuji na svůj Iphone 5 :-)


Fotoaparát má i výsuvný blesk a otočnou obrazovku. Jediná chyba na kráse je, že se obrazovka nedá otočit tak, abyste na sebe viděli, s tím se však dá žít! V poslední době jsem na něj začala natáčet i videa na svůj YOUTUBE kanál  a jsem s nimi moc spokojená, foťák hezky zaostřuje, takže se naštěstí nestane, že by bylo video rozmazané. Navíc má i malý mikrofonek, takže pěkně zaznamenává zvuk. 
Bádala jsem po internetu, abych vám našla nějaké technické parametry, bohužel se už tento typ zřejmě neprodává, což je velká škoda, protože za ty penízky (stál cca 6000 Kč) je tento foťák skvělý! Mají však jeho lepší verze, takže pokud vás bude zajímat, mrkněte na ně :-)


Závěrem bych se vás ráda zeptala na jednu otázku. Asi jste si všimly, že jsem začala točit více videa, ráda bych se teď zaměřila spíše na youtube kanál, proto mě zajímá váš názor:

MÁTE RADĚJI VIDEA NEBO ČLÁNKY? JAKÁ VIDEA BYSTE RÁDY NA MÉM KANÁLU VIDĚLY?

Těším se na vaše odpovědi, moc mi to pomůže!

Mějte se krásně a v úterý se těšte na nové videjko!
Terez

/PS: dnešní fotografie jsou pořizované telefonem, tak omluvte trošku horší kvalitu/

You Might Also Like

6 comments

 1. Videa jsou rozhodně skvělý způsob jak se s námi všemi spojit :) Někdy nemám náladu na pročítání blogů a tak raději sáhnu po Youtube, je to jednodušší a víc osobní forma.
  A jaká videa bych u Tebe ráda viděla? Ta, která budeš ráda natáčet a jejich tvorba Tě bude bavit. Je totiž ohromně poznat, když natáčíš video, které Tě 100% baví, pak je to radost sledovat a vlastně ani tolik nezáleží jestli jde o recenzi nebo Q&A. A tohle všechno se Ti velice daří :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ráda slyším! Mě ta videa také začala bavit natáčet :-) Děkuji za tip! Budu se snažit, aby byla videjka, co nejlepší :-) Děkuji za milý komentář!

   Vymazat
 2. Krásny foťák :) Mám Nikon D5500 v červenej barve a vyzerá skoro úplne rovnako. :P
  Victoria's secrets

  OdpovědětVymazat
 3. Odpovědi
  1. Také mě to překvapilo :-) Děkuju za komentář!

   Vymazat

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!