INSPIRACE Inspiration

PROČ JSEM ZVOLILA ONLINE STUDIUM?

21:38UnknownAhoj holky! Jakpak jste si užily velikonoční volno? Já jsem ho proležela v posteli s hrnkem teplého čaje, virózou a sešity!
Říkáte si, proč se sešitem a ne třeba s knížkou? Odpověď je zcela jednoduchá, knížky šly na pár dní stranou, protože jsem se pustila do online studia s portálem VimVic.cz.


Proč právě online studium?

Kdo mě zná, ví, že kromě práce chodím i na Masarykovu univerzitu. Lépe řečeno, před rokem jsem úspěšně absolvovala Ekonomicko-správní fakultu /do teď nechápu, jak se mi to povedlo/ a za pár měsíců snad také úspěšně dokončím i Fakultu sociálních studií. Na VŠ jsem celkem zatím strávila 4 roky a přiznám se vám, že nemám v plánu pokračovat na magisterskou úroveň. Ano, titul je sice důležitý, ale ne tolik jako váš čas, který můžete využít naprosto jinak a o dost lépe, nikdy nepodceňujte osobní rozvoj!

Řeknu vám to popravdě, ačkoliv jsem studovala dva obory, a to každý na jiné fakultě, celkově jsem se toho na vysoké škole, zejména po praktické stránce, moc nenaučila. Nejvíc zkušeností jsem si odnesla vždy přímo z práce či ze svého samostudia. 

Rozhodně tím neříkám, že je VŠ špatná, 

VŠ vás připraví perfektně na život tím, že vás naučí bojovat a nevzdávat se, naučí vás cílevědomosti, pečlivosti, správnému kritickému uvažování či samostatnosti. 

Co vás však VŠ nenaučí /pokud studujete humanitní či polo-ekonomické obory/ je praxe. Na VŠ se naučíte spousty teorie, kterou rychle z hlavy vypustíte, nenahlédnete však pod pokličku těch zajímavých věcí. V každé práci, do které přijdete, se budete vše učit od začátku, budete si muset vyhledat sami informace a správně je využít, a právě proto jsem kromě prezenčního studia na VŠ zvolila i online studium. 


Díky online studiu se můžete specializovat přímo na to, co vás zajímá a dozvědět se spousty zajímavých informací, které uplatníte v osobním životě i v práci. Studovat můžete tedy co chcete, kdy a kde chcete a jak dlouho chcete. Ke kurzům a jednotlivým přednáškám se také můžete kdykoliv vrátit. 

Mě samotnou zajímá svět marketingu. Proto jsem byla nadšená, když vznikl projekt VimVic. Na tomto webovém portálu si můžete vybrat kurz, který vás zajímá, zapsat se do něj a potom už jen poslouchat a učit se! Já jsem zde zatím absolvovala dva kurzy a jsem z nich nadšená! Nejen, že je to opravdu zábavná forma učení, z každého kurzu jsem si ale také odnesla spoustu nových informací! Po absolvování kurzu můžete získat i certifikát, který si můžete přiložit k vašemu životopisu, a to se vyplatí!

CO VY A ONLINE STUDIUM? STUDUJETE VYSOKOU ŠKOLU? JAK SE NA VYSOKOŠKOLSKÉ STUDIUM DÍVÁTE? 

Těším se na vaše komentáře!
Mějte se hezky!
TerezYou Might Also Like

14 comments

 1. Příští rok maturuji a moc nevím co dál. Chci na Psychologii, ale jsem k sobě upřímná, tam nemám šanci se dostat. Chci na Karlovku totiž. A tak přemýšlím, co budu dělat. Nechci ztratit titul studenta, ale nechci studovat něco, co mě nebude bavit. Pracovat jít nechci.
  Tvůj článek mě docela pozitivně naladil a rozhodně se podívám ví na to "vimvic", děkuji za tip! :)
  http://gabux-creativity.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevěš hlavu! To jsem si říkala také, když se ale pořádně připravíš (je spoustu přípravných kurzů), tak máš vždycky šanci :-) Zkus dát přihlášku na víc univerzit, kde se psychologie vyučuje :-)A když se nedostaneš napoprvé, tak to vyjde napodruhé, mezitím můžeš třeba studovat jazyky a číst všechny možné knížky o psychologii :-) Vždycky se to nějak vymyslí, ale určitě nechoď studovat něco, co tě nebude bavit, je to opravdu ztráta času! Jsem ráda, že tě můj článek pozitivně naladil! Děkuju za komentář a držím palce, aby ti vyšlo, co si přeješ :-)

   Smazat
  2. Dohromady berou 60 lidí a z toho v průměru 5 lidí na ten obor Psychologie na který chci. Snažím se myslet pozitivně, ale... :D
   Jazyky... Já nevím, mně jazyky moc nejdou. Sice mě láká umět se domluvit a rozumět, ale moc mě to teda zatím nebaví :D
   Děkuju za rady a povzbuzení! :)

   Smazat
 2. Super článek! Upřímně? Střední škola mi toho moc nedala. A to jsem chodila na skoukromou (ekonomku). Vysoká škola už byla o něčem jiném OPF v Karviné - super úroveň a fakt jsem se toho hodně naučila! Udělala jsem si tam Bc., ale pak jsem šla na navazující na FVP do Opavy a to už není ono. Myslím, že kdybych po bakaláři šla do práce, udělala bych líp...Teď mám pár měsíců do státnic a jsem ze studia už naprosto znechucená :/
  FitBlanka.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s tebou soucítím! Mám to úplně stejně! Před rokem jsem dodělala Bc. na ekonomce, která mě bavila, teď dodělávám Bc. ještě na fakultě sociálních studií a už mi to také pěkně leze krkem, těším se už do práce :-) Držím palce na státnice! Děkuji za komentář!

   Smazat
  2. Děkuji za podporu...zrovna sedím nad diplomkou a jsem naprosto znechucená (organizace, házení klacků pod nohy studentům atd.) Hodně lidí už to začíná vzdávat před koncem...Nechci si úplně stěžovat a nemám to ani ve zvyku, ale snad bude fakt už brzy líp :))
   FitBlanka.blogspot.cz

   Smazat
 3. Wow, naozaj úžasný článok. Ja to mám ešte len pred sebou, no tvoj článok ma dosť inšpiroval :)
  Bibiána Navrátil's blog

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji za milý komentář! Jsem moc ráda, že byl článek přínosný :-)

   Smazat
 4. Mohla bys mi prosím poskytnout víc informací o těch kurzech? Platí se za ně?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Některé kurzy se platí, některé jsou k dispozici zadarmo, ale z těch není potom certifikát :-) Více informací i nabízené kurzy najdeš na oficiálních stránkách www.vimvic.cz, tak tam určitě mrkni :-) Děkuju za komentář!

   Smazat
 5. Osobně plánuji studium na vysoké škole veterinární a obávám se, že ohledně praxe je to trochu jiný šálek čaje. Co ve mě ale článek evokuje je třeba problém gymnázia, kde se sice dozvíš mnoho zajímavého, ale prakticky nic. Stejně tak já se na soš veterinární učím spoustu teoretických znalostí, které mi ovšem budou k prdu, pokud neumím odebrat krev, udělat koprologické vyšetření nebo zafixovat zvíře (příklad).
  Za mě je velmi čtivě sepsaný článek, který obsahově čtenáři něco dá. určitě si přečtu další. :)

  OdpovědětSmazat
 6. Pěkný článek:)
  letos maturuji a pak chci jít na vysokou:) dělat konečně to, co mě baví!
  Vimvíc je super stránka, ale pro mě zatím moc neužitečná. Ale báječný projekt, to se musí nechat!
  Jsem ráda, že jsem našla konečně někoho, kdo o studiju na téhle stránce něco ví, protože zatím jsem nenašla názor od někoho,kdo opravdu vyzkoušel jejich služby.
  http://of-goldbook.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 7. Jasné, vysoká škola ma praxi nenaučila, to ale nie je cieľom školy, mohlo by to byť samozrejme s praxou viac prepojené, ale vysoká škola predstavuje hlavne všetko to, čo si už vyššie spomenula, je to škola života, kde žijeme na intráku, musíme sa vedieť postarať sami o seba, zvládnuť viacero úloh naraz, naučiť sa prezentovať, robiť rôzne projekty, spracovať dlhšie stránky textov. Myslím, že jazyky sa na vysokej škole strašne podceňujú, ja som mala prvé dva roky a potom nič a naraz po piatom ročníku treba ísť na pracovný trh, pohovor po anglicky a ja som si už nepamätala skoro nič, na toto by mali byť školy zamerané viac, možno niektoré aj sú, moja fakulta nebola. Mať výšku je podľa mňa skvelé, skončila som celé 5 ročné štúdium a vôbec to neľutujem, možno kým je človek mladý, tak sa uchytí všade, no v budúcnosti bude podľa mňa dosť dôležité, či človek výšku a titul má alebo nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s tebou souhlasím! :-) Jazyky se hodně podceňují, já jsem měla první dva roky ekonomickou francouzštinu a zvládla jsem testy na úrovni C1, akorát byla jen na 4 semestry, takže teď už ji dva roky nemám a je to vidět :-( Děkuji moc za dlouhý komentář! :-)

   Smazat

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!