beauty cosmetics

FROM MY BEAUTY BAG

18:24Unknown


Krásný páteční podvečer!
Dneska tu mám pro vás jeden tip z mé kosmetické taštičky. Určitě jste v drogeriích viděli tyto korektorové paletky, já mám tu svoji od Dermacolu, ale vím, že je prodává více značek. 

Pokud kolem nich jen procházíte, zastavte se u nich na chvíli. Korektorových paletek se nemusíte bát, když víte, jakou barvu na co zvolit, jsou to super vychytávky!
Celou záhadu lze rozluštit díky barevnému spektru. Všímejte si hlavně barev, které stojí proti sobě.
Pokud máte na pleti červená, zarudlá místa, hravě si s nimi poradí právě zelený korektor, proč? Protože červená barva je v barevném spektru postavená naproti zelené, tudíž ji zelená dokáže eliminovat.
To stejné platí na kruhy pod očima. Jelikož jsou kruhy modré, někdy až fialové, hravě si s nimi poradí oranžový či žlutý korektor.


Jestli nemáte doma tento barevný kruh, nezoufejte, na korektorových paletkách totiž najdete návod přímo od výrobce! 
Pokud se ale o líčení zajímáte více, určitě si tento kruh pořiďte, můžete díky němu mixovat barvy očních stínů dle barvy očí, vlasů a spousty jiných faktorů!


 Korektorová paletka od Dermacolu obsahuje 4 barevné korektory. Zelený na červené nedostatky, žlutý na kruhy pod očima - ten používám nejvíce a je vážně super, dále obsahuje hnědý korektor na sjednocení pleti a stříbrný korektor na projasnění, ten také není k zahození!
Korektor nanáším vždy až na makeup, aby se hezky zapracoval a určitě ho nezapomeňte přepudrovat! Dejte si pozor při aplikaci korektoru, pokud jej použijete hodně například pod oči, zvýrazní vám vrásky!Používáte barevné korektory? Chtěli byste články na tipy z oblasti líčení vídat na blogu častěji? :-)
Hezký víkend!
T.


You Might Also Like

3 comments

 1. Barevné korektory nepoužívám, protože mi přijde, že je úplně jedno, jestli má normální barvu nebo zelenou :D
  HAUTE BASICS

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hehe to jsi vystihla správně! :-D Já mám teda oproti klasickým tekutým korektorům u této paletky radši ten žlutý korektor, kruhy pod očima zakryje hezky, nedělá vrstvy a hlavně nezvýrazňuje vrásky :-) Děkuji moc za komentář!

   Smazat
 2. O korektorech vím ale zatím jsem ještě žádný nezkusila.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!