INSPIRACE Inspiration

INSPIRED BY BALLET FLAT

17:59Unknown


Perfect for plies and jetes or to run across a busy Parisian street, ballet flats are universally adored for being both comfortable and chic.


Před dávnými časy......

 žila v Paříži žena jménem Rose Repetto, která vlastnila malé bistro na Montmartru a její syn, Roland Petit, který byl tanečníkem v proslulé Opeře Garnier. Roku 1947 jí požádal, aby mu ušila pohodlné boty na balet, Rose ve snaze vyrobit nejpohodlnější obuv pro Rolanda přišla na revoluční nápad: vnitřní vložku boty z pružné kůže našila zespodu na podrážku, což tanečníkům opatřilo mnohem větší pohodlí. Po prvním páru vyrobeném pro syna si je u ní začalo kupovat čím dál tím více tanečníků, od úplných začátečníků po profesionální hvězdy. Od té doby se taneční boty jiným způsobem nevyráběly. Když Rose pochopila, že sklízí s její výrobou neskutečný úspěch, prodala své bistro a pronajala si pokoj určený pro služebné v šestém patře v ulici De la paix v Paříži a začala se věnovat pouze výrobě taneční obuvi.


Uplynulo pár let a.....
 jednoho dne, se do tohoto pokoje v šestém patře vydala Brigitte Bardot, která o Rose věděla z dob, kdy se jako malá věnovala tanci, a požádala Rose o rudé, lakované balerínky s podpatkem, které pojmenovala "Cendrillon". Od chvíle, kdy se v nich Brigitte Bardot objevila ve filmu "a Bůh stvořil ženu", se ve Francii nenašla snad jediná žena, která by si je nepořídila. Repetto se tedy stala uznávanou značkou, jejíž zaměřením nebyla už pouze jen taneční obuv. Brigitte však nebyla jediná celebrita, co si oblíbila obuv této značky. 
Serge Gainsbourg panský model jazzové obuvi téměř nesundával, stal se pro něj přímo typickým.

Po smrti Rose....
se postupně  začala proslulá značka Repetto vytrácet. Modely, ať už taneční či městské obuvi se přestaly vyvíjet, lidé už je považovali za okoukané.
                                                                     
 Když znenadání.....
se roku 1999 Jean-Marc Gaucher rozhodl tuto značku koupit a opět jí vysadit na výslunní. Jeho cílem bylo z Repetta udělat exkluzivní značku, která se bude nadále inspirovat tanečním prostředním, což se mu povedlo na jedničku. Model "Cendrillon" obnovil návrhář Issey Miyake, následoval ho Yohji Yamamoto. Spolupráce s těmito uznávanými osobnostmi v oblasti módy tuto značku dostala i za hranice Francie a obnovila její původní slávu.

Okouzlila lehkost balerínek i vás a vaše nožky?You Might Also Like

0 comments

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!