INSPIRACE Inspiration

Cosy housing...

21:07Unknown


                       ..........ÚTULNÉ BYDLENÍ...........


Co tato dvě slova znamenají pro mě? Takže za prvé, při slově bydlení si zejména vybavím mých předešlých sedm domovů. Tedy ve zkratce, za svých dvacet let jsem se sedmkrát stěhovala... panelák, bytovka, dům, druhý dům, chalupa, třetí dům a konečná zastávka byt v Brně:) Konečná pouze na dva měsíce, jelikož chystáme další stěhování :-D Musí to vypadat, že jsem asi stěhovací maniak. Popravdě mi stěhovaní už ani nevadí, horší je naházet do pytlů všechny moje věci, všelijaké doplňky, které krášlí můj pokoj a také pocity, které vás k tomu místo poutají. I když jsem vystřídala dost pokojů, styl pokojů zásadně neměním.

Když přemýšlím nad slovem útulný, první co mi vytane na mysli je Provence. Mám ráda a obdivuji jednoduchost a smyslnost tohoto stylu. Tento francouzský styl bydlení mě okouzlil. Prostě láska na první pohled. 
Květinové potahy, tapety na zdech, bílý nábytek, romantické doplňky, kovové rámy nábytku, plno čerstvých květin a fotografií, přehozy přes postel, masivní knihovny, okna s dlouhými závěsy, vonící usušená levandule a mohla bych pokračovat a pokračovat. Líbí se mi, když zdi zdobí světle modrá či starorůžová barva v kombinaci s bílou. V jednom pokoji jsem měla i fialovou, která mi připomínala pole s levandulí. 
Dávám přednost jednoduchosti, kterou doprovází smysl pro detail, tudíž volím nenápadné doplňky, které vdechnou místnosti kouzlo a atmosféru starších časů. Mým oblíbeným místem v pokoji je toaletní stolek, na kterém mám staré zrcadlo po babičce se zásuvkami a vedle něho se nachází figurína, kterou jsem si vyrobila. Je to taková ta figurína, na které Coco Chanel navrhovala šaty. Já místo šatů na ní mám omotané své šperky. Také nesmím zapomenou na obrazy, které zdobí celou jednu stěnu mého pokoje a jsou tvořeny především kolážemi z mých cest, většina je samozřejmě z Francie. 
Je to vlastně jakýsi paradox, že se mi líbí tento styl, jelikož rodinný dům či domy jsme měli vždycky vybavené v moderním stylu. Tady se potvrzuje pravidlo: protiklady se přitahují!
 Po příchodu do svého pokoje se cítím, jak kdybych vstoupila do naprosto jiného světa... do svého světa, který mi nikdo, až tedy na to občasné stěhování, nemůže vzít :-)
A to nejdůležitější na konec - útulně se cítím tam, kde mohu být sama sebou a mám po ruce svých dvacet párů bot! :-)Pár fotek pro inspiraci ... bohužel, jak tušíte, nepochází z mého pokoje, ale díky těmto fotkám můj pokoj vypadá, jak vypadá :-)

                 Tento článek vznikl pro  www.UtulnyDum.czYou Might Also Like

1 comments

  1. Krásné!:)

    Právě na mém blogu probíhá giveaway o balíček kosmetiky a překvapení! Budu ráda, když se zapojíš:)

    OdpovědětSmazat

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!