CESTOVÁNÍ On the go...

KAVÁRNA ACADEMIA

22:43Unknown

Zdravím slečny,

dneska mám pro vás slíbenou recenzi na jednu brněnskou kavárnu. Abych to upřesnila, je to spíše kavárna s knihkupectvím - tedy literární kavárna - nesoucí název Academia.

Musím říct, že jsem tam byla poprvé, a tak nechci dělat hned závěry. Kavárna jako taková je opravdu krásná. Nachází se v patře a než se k ní dostanete, musíte projít různými uličkami, které jsou plné knih. Já osobně miluji kouzlo knihkupectví a mohla bych se v něm kochat pohledem na knížky celý den.

Ale zpět ke kavárně. Co mě první padlo do očí byla krásná tapeta na zdi, připomínající zlatá kavárenská léta. Druhé, co se mi zalíbilo, bylo blyštivé osvětlení baru. A za třetí mě oslovily stoly a židle, které byly laděné do stejné doby, jako tapeta. Náš stůl byl hned u okna s výhledem do ulice. Musím říct, že atmosféra kavárny je jedinečná. Sedíte, pijete kafe a kolem vás jsou díla spisovatelů všech dob.

Slečna, která nás obsluhovala, byla příjemná, a tak jsme si objednali. Já jsem si dala cappucino a přítel klasický presso. Cappucino bylo dobrý, mělo hezkou pěnu, a tak jsem si nemohla stěžovat. Přítelovo presso moc dobré nebylo. Nevím, zda-li je to tím, že je to takový kavárenský gurmán, ale mým chuťovým pohárkům presso také nelahodilo. Doma bez pomoci kávovaru by jsme si ho asi udělali lépe. Chvilku po nás dostala paní u vedlejšího stolu latte a dle mého oka vypadalo dobře. Jelikož jsme chudí studenti, víc jsme si toho neobjednali :-) (snad příště)

Ceny nejsou tak strašné, ale pokud nechcete pouze presso, tak si kafe pod 40 Kč nekoupíte.
Ale místo toho, si dobře popovídáte. V kavárně je krásný klid, takže se nemusíte překřikovat.

Když to tedy všechno shrnu. Pokud si chcete posedět v klidu v příjemném prostředí, tak do kavárny určitě zajděte a nejste-li alergické na mléko, dejte si spíše kafe s bohatou pěnou :-)

Pro více informací: http://www.academia.cz/knihkupectvi/literarni-kavarna-academia-v-brne.html
MOJE HODNOCENÍ


Máte s touto kavárnou nějaké zkušenosti?You Might Also Like

0 comments

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!