CESTOVÁNÍ On the go...

VENICE

16:17Unknown

Nejromantičtější místo v Evropě - pojem užívaný mnoha cestovními kanceláři k nalákání turistů do srdce Benátek. Přiznávám, nechala jsem se nalákat také a jak můj výlet do nejromantičtější metropole v Evropě dopadl?

Tentokrát cestovní kanceláře opravdu nelhaly. Benátky jsou a vždy zůstanou zahaleny kouzlem, které Vás chytne, jakmile vkročíte na pevninu. Toto kouzlo je ukryto ve starých úzkých ulicích, polorozbořených domech a ve vodních kanálech, kde se to hemží gondolami. Dalším faktem je, že Benátky nejsou poznamenány novou technikou, nenajdete tam žádná auta ani supermarkety na každém rohu. Je to hlavně díky obyvatelům, kteří si přejí zachovat Benátky v původním stavu, takže investice jdou spíše na vybudování protipovodňových zařízení než na zkrášlení domů. Co ale zaručeně najdete jsou malé obchůdky, trhy, kavárny, snack bary, vinárny a pizzerie. Jelikož jsem Benátky navštívila v době karnevalu, všude se to hemžilo maskami. Nepopsatelný zážitek. Klidně se Vám může stát, že z ničeho nic se před Vámi objeví dóže či jiná bytost. Masky se vznešeně procházejí po promenádě a nechávají se fotit nadšenými turisty.

Co by jste si hlavně neměli zapomenout, je především dobrá mapa. Benátky jsou tvořeny mnoha uličkami, které tvoří jakýsi labyrint, ve kterém se dá velice snadno ztratit. Po pár hodinách prohlídky mi přišlo, že jsou všechny ulice, kostely a náměstí naprosto stejné. Chcete-li zažít opravdovou romantiku, nezapomeňte si sebou vzít dostatek úspor. Co je obzvláště drahé, jsou výlety na gondolách. Za příplatek Vám gondoliér i zazpívá. Určitě se vyplatí si připlatit, protože žádné ušetřené peníze Vám nevynahradí zážitek, který Vám už zůstane v srdci napořád.


                                                

                         
 


Tady se vyrábí gondoly
You Might Also Like

0 comments

Děkuji za všechny vaše krásné komentáře! Každého z nich si moc vážím!